masaż 3

Terapia  naturalnego uzdrawiania powstała z potrzeby dostosowania masażu do indywidualnych potrzeb. Wynik wieloletnich doświadczeń. Łączy w sobie wiele technik zarówno masażu głębokiego, rozluźniania, ucisku odpoweidnich punktów witalnych , bioterapii, psychosomatyki, jak i  masaży orientalnych (lomi lomi nui, ajurwedyjski, shiatsu, refleksologia) oraz relaksacji. Jego celem jest skuteczna pomoc w indywidualnym przypadku : rozluźnienie napięć w ciele, przetransformowanie choroby, napełnienie energią,  poprawa samopoczucia, uwolnienie stresu, odnowienie sił witalnych, uruchomienie samopregulacji w organiźmie, oczyszczenie z toksyn. Jego przebieg jest dostosowany do osoby.  Wskazany w przypadku dużego osłabienia fizycznego, psychicznego, przewlekłych chorób,  bólu, stresu, zamknięcia trudnych etapów w życiu, praca z emocjami.

Stosuję również aromaterapię.

Energetyka, którą emanuje jest silna i skuteczna samym przyłożeniem dłoni. Wtedy płynie najwięcej  energii.

Co daje:

-potrzebne organizmowi uzdrowienie, wzmocnienie

-skutecznie przywraca zdrowie fizyczne i emocjonalne

-wewnętrzny spokój

-rozluźnia, relaksuje, regeneruje, odstresowuje, napełnia energią i siłami witalnymi

-usprawnia prace układu odpornościowego, limfatycznego i krwionośnego

-uruchamia proces samooczyszczenia

-wspomaga proces zdrowienia dzięki czemu organizm jest w stanie przepracować chorobę, ból i napięcia

Po zabiegu warto odpoczywać, pić dużo wody, aby wspmagać oczyszczanie. Może pojawić się senność, czasem objawem może być stan grypopodobny jeśli w ciele było dużo toksyn. To proces zdrowienia i porządkowania. Każdy organizm ma swój indywidualny sposób przepracowania toksyn i balansowania.

Masaż jest od wieków znaną metoda oddziaływania na organizm człowieka zarówno w rozumieniu fizycznym, psychicznym i emocjonalnym.  Jest profilaktyką dobrego zdrowia, sprawności i witalności organizmu, ulgą dla zestresowanego ciała i skołatanych nerwów. Masaż jest nasza naturalna potrzebą oraz cudowna terapią, po której ciało czuje lekko, napełnione energią.
Działanie na ciało: przynosi uczucie ulgi dla spiętych mięśni, poprawia krążenie krwi i limfy,   dotlenia, przyczynia się do oczyszczenia z toksyn, rozluźnia zestresowane ciało, uelastycznia stawy, ujędrnia skórę, poprawia metabolizm, uspokaja oddech, poprawia funkcjonowanie narządów wewnętrznych, budzi siły witalne, dodaje energii i lekkości.
Działanie na samopoczucie i nastrój: uspokaja, poprawia nastrój, wyjątkowo odpręża i relaksuje,  koi zmęczenie , eliminuje stresy i negatywne emocje, pozwala powrócić do stanu równowagi, wraca radość życia i wewnętrzna siła, dodaje inspiracji i motywacji do życia , wyzwala uczucie radości i szczęścia, poprawia jakość snu, wprowadza w błogostan.
 
 
 

lomi czestochowaMasaż Lomi Lomi Nui nazywany masażem „troskliwych rąk".   Jest wykonywany przedramionami, dzięki czemu dotyk jest delikatny, pełen szacunku, ruchy długie a działanie bardzo głębokie.

W blasku świec, w rytmie delikatnej muzyki z użyciem ciepłego olejku osoba masowana przenosi się w stan głębokiego odprężenia i błogostanu. Szczególnie polecany osobom zestresowanym, przemęczonym, cierpiącym na bezsenność, stany napięć nerwowych, depresje. Masaż wyzwala uczucie spokoju, równowagi, bezpieczeństwa, radości i entuzjazmu. Hawajczycy wierzą, że wszystkie długotrwałe stresy i negatywne emocje : lęk, gniew, złość kumulują sie w naszym ciele w formie napięć powodując choroby. Dlatego od wieków praktykują masaż Lomi Lomi, aby pomóc powracać do stanu naturalnej równowagi organizmu. Jest to masaż całego ciała.

 Masaż Lomi lomi Nui - to nie tylko praca z ciałem, to również wgląd w samego siebie, to pewna naturalna konfrontacja z własnym życiem, bycie obecnym we własnym ciele, zapytanie siebie czy jestem szczęśliwy, jakie zmiany powinny zajść we mnie, abym czuł się spełniony. Wszystko dzieje się w sposób naturalny i w odpowiednim dla każdego tempie. Każdy otrzymuje tyle, na ile jest gotowy i chce wejrzeć w siebie. Jeśli jest brak gotowości wówczas odbieramy lomi lomi jako przyjemny, odprężający masaż, który pozwala wydobyć wewnętrzną radość.

Przepływ energii, zmienność, elastyczność, taniec i ruch uruchamiają energie w ciele masowanego pozwalają uzyskać to, czego potrzebuje dana osoba (czasem jest to ukorzenienie, uzdrawianie relacji z sobą i światem, czasem potrzeba wolności, pasji, wpływ nas na świat, na otoczenie). Wszystko co dzieje się podczas masażu taniec, emocje, pasja bycie tu i teraz jest to tak ogromna siła, że emanujemy wokół masowanego jeszcze długo po masażu.

 masaz częstochowa

Każdy ma własna wole , dlatego masażysta tylko uruchamia samoregulacje w organizmie. Wachlarz możliwości jest nieskończony. Ciało tęskni za dotykiem pełnym akceptacji i jest wdzięczne, że jest masowane, że może powrócić do swej natury. Odreagowanie stresów zaś daje spory zastrzyk energii, inspiracji, wglądu w siebie. Lomi lomi rezonuje na potrzeby osób kładących sie na stół - jeśli potrzebujemy wyciszenia, dostajemy, jeśli chcemy wyrzucić emocje, bo pękamy z gniewu możemy je uwolnić. Jeśli mamy jakiś znak zapytania w sobie odnośnie podjęcia decyzji, wyboru praca masażysty skupia sie na tym, aby osoba dostała odpowiedź z własnego serca, bo całą moc mamy w sobie - z tym przychodzimy na świat, a w życiu chodzi o to, aby być lojalnym wobec siebie, Każdy jest własnym uzdrowicielem , masażysta pomaga odnaleźć te wiedze, sens masażu mówi - w twoich rękach jest twoje życie, wybieramy swoje myśli, emocje i to one kreują nasze życie. Warto iść z prądem i zaufać sobie i naturalnemu biegowi życia.

Celem masażu Lomi Lomi Nui jest nie tylko rozluźnienie naprężonych mięśni i praca z ciałem, ale zajmowanie się człowiekiem jako całością- włączając w to jego psychikę, emocje, ducha. Nasze stłumione emocje, stres, ciężkie przeżycia zapisują się w naszych mięśniach. Blokują przepływ siły życiowej - MANA w organizmie i zaburzając jego harmonię. Dzięki pracy z tym masażem można odblokować stłumione emocje, rozpuścić napięcia w ciele, a przede wszystkim pobudzić uzdrawiające siły naszego organizmu, aby w naturalny sposób pomogły wrócić nam do stanu równowagi, zdrowia.

Harmonijny masaż, łączy w sobie dotyk i taniec, a jego działanie wpływa zarówno na sferę fizyczną, jak też emocjonalną, a nawet duchową.

Na poziomie fizycznym masaż Lomi Lomi Nui działa odmładzająco, pobudzając układ limfatyczny i krwionośny w ciele,oczyszcza komórki z toksyn, wspomaga przemianę materii. Wpływa też pozytywnie na układy krążenia, trawienny, kostny czy nerwowy. W Lomi Lomi Nui dużo uwagi poświęca się pracy ze stawami, dzięki czemu stają się one bardziej elastyczne. Równie ważne jest to, że uwalniane są napięcia mięśniowe w coraz głębszych warstwach ciała, dzięki czemu stwardniałe tkanki stają się znowu miękkie. Odblokowywane są miejsca, które napinaliśmy podczas stresu, dzięki czemu energia znowu może swobodnie płynąć w ciele. Wiele osób czuje się po zabiegu bardzo lekko. Masaż przywraca świadomość ciała. Jest w stanie szybciej usunąć napięcia albo nawet nie pozwolić na ich wystąpienie.

 lomi lomi

Na poziomie emocjonalnym masaż w naturalny i łagodny sposób pomaga usunąć istniejące obawy, uwolnić się od obciążających wzorców myślowych i przyzwyczajeń. Owocuje to większą stabilnością emocjonalną, większą gotowością do przyjrzenia się istniejącym problemom i szukaniu sposobów na ich rozwiązanie. Często zdarza się, że podczas masażu Lomi Lomi Nui u wielu osób budzi się życzenie zmiany swojej sytuacji życiowej. A ponieważ masaż budzi naszą moc i radość życia, poszerza fizyczną i duchową przestrzeń- wiele osób rzeczywiście nabiera energii aby to zrobić.

Na poziomie duchowym masaż działa z pełną miłości troską, dzięki czemu łatwiej nam akceptować siebie i to co się wydarza w naszym życiu. Otwieramy się wtedy również na obfitość, która płynie z wszechświata.

Masaż Lomi Lomi Nui pomaga osiągnąć równowagę pomiędzy ciałem, umysłem i duchem.

Masaż Lomi Lomi jest bardzo związany z filozofią huny, czyli bardzo praktycznymi zasadami szczęśliwego życia.

ike.JPG

IKE - Świat jest taki jaki myślisz, że jest. Możesz patrzyć na to samo i dostrzegać dwie zupełnie inne rzeczy. Ta zasada mówi o dużej subiektywności życia. Postrzeganie świata to bardzo indywidualne odczucia, w skład których wchodzą: emocje, doświadczenia, myśli, idee, obawy, wierzenia, przyjemności, wzorce przekazane w rodzinach i społecznościach. Oznacza to, że suma tego wszystkiego tworzy naszą codzienność. Jeżeli ta codzienność Cię nie zadowala to próba zmiany świata zewnętrznego jest stratą czasu i energii. Jeżeli naprawdę chcesz zmienić świat zewnętrzny, wystarczy szczerze zagłębić się w sobie i tam szukać tego miejsca, które stwarza zewnętrzny swiat, po czym zmienić je. Zmiana  wyobrażeń -  strach i złość przeobrazić w akceptację i harmonię; myśli o niedoborze przeksztalcić w obrazy obfitości. Tak przedstawia sie IKE; pracujemy w naszym wnętrzu aby kształtowac świat zewnętrzny.

Wszystkie odczucia wewnętrzne  to źródło emanacji do swiata zewnętrznego, materialnego.  Jeżeli chcesz zmian wokól sam bądź tą zmianą, której pragniesz. Wtedy uszczęśliwiasz nie tylko siebie, ale wiele osób dookoła, będąc inspiracją dla nich.                                                                                                                                                

makia.JPGMAKIA - energia podąża za uwagą. Gdzie kierujesz myśli tam idzie enrgia. Wzmacniasz wszystko to, na czym się skupiasz - niezależnie od tego czy jest to dla Ciebie korzystne czy nie. Nasze myśli i wyobrażenia to też pewien rodzaj energii, który daje początek wszystkiemu co przejawia się w naszym życiu. Warto myśleć świadomie z miłością o sobie i otaczającym świecie, gdyż to jest źródło realizacji marzeń. Kierując uwagę w stronę nieszcześć, chorób, niedostatku utrwalasz je. Jeśli nie chcemy czegoś po prostu nie zasilajmy tego swoją energią,  wówczas ten aspekt zniknie                                                                               

mana.JPG

 

 MANA - cała moc jest w Tobie. Nieszukaj swojej mocy u nikogo innego- masz wszystko w sobie. Sam oddajesz innym swoją moc jeśli tak zdecydujesz. Z urodzenia masz wszystko w sobie, co potrzebne jest do szczęścia. Czasem popadasz w zachwyt nad kimś innym zapominając o tym, że sam jesteś  fantastyczną osobą, masz w sobie nieograniczony potencjał. Możesz kreować , stwarzać, rozwiązywać swoje problemy. Wystarczy wsłuchać się w siebie i podążać za własnymi pragnieniami, czasem dać sobie czas i cierpliwość, a odpowiedzi na pytania same przyjdą. Nie zaniżaj swojej wartości szukając wsparcia gdzie indziej, licząc, że ktoś Cię nakarmi. Daj sobie tyle radości, szczęścia, byś czuł się wypełniony po brzegi.  Wtedy samu bedąc napełnionym nie uzależniasz swego samopoczucia od świata zewnetrznego.

 manawa.JPGMANAWA - Życie toczy się w chwili obecnej. Tylko bedąc "tu i teraz" możesz coś zmienić lub czegoś doświadczyć. Nie ogrzeje Cię wczorajsze słońce i nie zmoczy jutrzejszy deszcz. Skupienie uwagi w obecnym czasie pozwoli na przeżycie  prawdziwego życia. Bedąc myślami obecnym w przeszłości, rozpamiętywanie jej niczego nie zmieni, przeszłość to raczej forma nauki i wyciąganie wniosków, aby nie popełniać tych samych błedów. Znów lękając sie przyszłości sprawia, że zycie obecne ucieka przez palce.  

aloha.JPG

ALOHA - Miłość jest po to, aby być szczęśliwym. Prawdziwa miłość raduje i dodaje skrzydeł. Tyle jest w niej prawdy, na ile Cię ta miłość uszczęśliwia i jednocześnie czyni wolnym. O miłości wiele już napisano i powiedziano, jak powinien wyglądać związek, przepisy, aby był udany. Huna mówi o tym, że miłość to zachwyt nad życiem, nad prostota istnienia, że tyle masz miłości do innych ile sam kochasz siebie. Prawdziwa miłość zaczyna się od pokochania siebie takim jakim się jest - pozwolenia sobie na bycie sobą - to taka wolność osobista i zrozumienie swej istoty. Wówczas dopiero samemu dajac sobie prawo do szczęścia i wolności w pełni rozumiemy innych, że włąsciwie każdy pragnie tego samego szczęścia i wolności. To można nazwać prawdziwą miłością, aby pozwolić drugiemu człowiekowi na doświadczanie po swojemu życia. Inni ludzie w naszym życiu są tylko gośćmi i nie mamy prawa przywłaszczać ich sobie i narzucać własnych poglądów. Warto jednak wyrażać wdzięczność, że ktoś się zatrzymał, że podarował swój czas dla nas.  Zachwyt nad tym, że np. niebo daje błękit, a wiatr powiew. Nie oczekuj, że niebo będzie zielone, jego  cały urok zawiera sie w tym jakie ono jest. Podobnie jest z istotami. Cała wartość i niepowtarzalność każdego człowieka polega na tym, że jaki jest nawet jeśli Tobie wydaje się, że idzie niewłasciwą drogą. Pozwól jemu i sobie doświadczać po swojemu.

pono.JPGPONO - Skuteczność jest miarą prawdy. Święta jest ta wiedza, która działa w praktyce. Każda inna jest dla Ciebie nieużyteczna. Prawda zawarta jest w rezultatach. Jeśli coś działa tzn, że jest skuteczne dla Ciebie. Jeśli dane przedsięwzięcie nie przynosi rezultatów tzn. że nie ma sensu to w Twoim przypadku. Twórz życie zgodne ze sobą, relacje, pracę, związki. Jeśli siejesz ziarno nie na swoim polu to nie dziw się, ze plony zbiera ktoś inny. Zakorzenienie się w sobie, poznanie siebie to najważniejsza lekcja w życiu, wówczas łatwo odróżnić co jest prawdą a co iluzją , co jest Twoją bajką, a co Ci "wmonowano". 

KALA - nie ma żadnych ograniczeń - Każda blokada tkwi w głowie . Możesz być wolnym przyjmując odpowiedzialność za swoje życie, spełniać marzenia i żyć po swojemu nie krzywdząc innych i siebie. Wiele poglądów to nabyte naleciałości w procesie wychowania, które niekoniecznie są nasze. Często one tworzą sztywne ramy życia, które odrzucają indywidualny potencjał. 

kala.JPG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Masaż Ajurwedyjski 

Amasaż ajurwedyjski.jpgjurweda to starohinduska wiedza o dobrym  życiu i zdrowiu. Skupia się na równowadze, naturze. Jej filozofia mówi o tym, iż człowiek jako nierozłączna część natury również sklada sie z żywiołów. Wszelkie niedobory powodują dysharmonie w naszym ciele.

Podstawowym celem regularnego praktykowania masażu jest zachowanie równowagi w nastroju, wzmocnienie wszystkich funkcji organizmu z jednoczesnym wyciszeniem stresu. Masaż działa relaksacyjnie oraz rozluźniająco.

Ciepły naturalny olej  witalizuje, rozgrzewa i dodaje energii, zapobiega starzeniu się , usuwa zmęczenie, poprawia wzrok, wzmacnia ciało i energię czakr, poprawia sen, stan skóry, chroni przed chorobmi. Masaż  pozwala uwolnić energię życiową, pobudzić  jej krążenie na płaszczyźnie fizycznej  i stanu emocjonalnego. 

Refleksologia stóp

to część składowa masażu , to jeden z najprzyjemniejszych sposobów na relaks. Jest całkowicie bezpieczną i skuteczną metoda masażu wspomagającą organizm do samo leczenia. Nasze stopy wiedzą wcześniej nim pojawi się dolegliwość w ciele odpowiednie strefy mogą wykazywać wrażliwość. Masaż polega na uciskaniu i stymulacji punktów znajdujących się na stopach. Każdemu z tych miejsc odpowiada określony strefa lub część ciała. Każda dolegliwość powoduje pojawienie się nadwrażliwości refleksów, co stanowi ważną informację o ogólnej kondycji organizmu. Poprzez pracę na odpowiednich refleksach poprawiamy krążenie krwi i stymulujemy układ nerwowy, co prowadzi do uregulowania naturalnych funkcji ciała. Wszelkie procesy lecznicze są dziełem samego organizmu, masaż je uaktywnia i stymuluje do działania. Refleksoterapia w ten sposób holistycznie oddziałuje na wszystkich trzech poziomach: fizycznym psychicznym i duchowym.  

 Dotyk...naturalna potrzeba
Dotykiem poznajemy świat
Dotyk może być ciepły, uważny
Energetyczny, wspierający
Dotykiem wyrażamy uczucia
Akceptujemy, budujemy zaufanie
Dotykiem dajemy poczucie bezpieczeństwa
Otwieramy bramy potencjału